top of page

Choker – nekonečná klasika s moderním nádechem

Pokud jste někdy přemýšleli, co by mohlo být ideálním doplňkem vašeho outfitu, pak by vám mohla pomoci jedna věc – choker. Jedná se o populární šperk, který je momentálně velmi žádaný a stal se neodmyslitelnou součástí mnoha outfitů.


Choker je náhrdelník, který se přiléhá na krk a většinou bývá ozdoben různými kameny, korálky, řetízky a dalšími ozdobami. Může být vyroben z různých materiálů, jako jsou kůže, stříbro, zlato, nebo dokonce plast. Tento kousek šperku se objevil již v 90. letech minulého století a opět se vrátil na scénu v posledních letech jako nekonečná klasika s moderním nádechem. Choker není pouze doplňkem pro ženy, ale může být také velmi stylovým kouskem pro muže. Pro muže jsou nejvhodnější jeho jednoduché kožené nebo kovové varianty. V dnešní době může o někoho jít čistě o sexy módní doplněk ale u některé dámy nebo i páni tak dávají najevo svou poslušnost partnerovi. Choker tedy na veřejnosti může fungovat také jako poznávací znamení.


Různé významy chokeru jak dnes tak z historie

Choker má dlouhou historii a mnoho významů. V minulosti byl často vnímán jako talisman, který chránil nositele nejen duchovně, ale i fyzicky. Starověké kultury jako Sumerové a Egypťané si vážili chokerů vyrobených z drahých kovů a kamenů. V středověku ženy věřily, že choker ochrání před nemocemi a nebezpečím. Během francouzské revoluce se kolem krku nosily červené stuhy jako znamení soustrasti, a později Angličany jako posměch francouzskému režimu. Ve 19. století byly tenké černé nebo červené stuhy poznávacím znamením prostitutek. V dnešní době se chokery staly trendy doplňkem, ale také mohou mít již zmiňovaný skrytý význam. Lidé v BDSM vztazích nosí chokery nebo obojky, což má praktický význam při poutání a svazování a dalších hrách. Chokery také mohou být důležité pro transsexuály jako možnost zakrýt ohryzek. V naší kolekci doplňků si jistě najdete ten svůj nebo třeba i dva - jeden na běžné nošení a ten druhý na chvíle vášně s partnerem nebo partnerkou.

Chokery se v poslední době staly velmi populárním módním doplňkem, kterým se věnují nejenom návrháři, ale také celebrity a běžní lidé. U nás najdete třeba ručně vyráběné kousky z dílny italských návrhářů z Neapole 0770 nebo třeba o trochu jemnější a elegantnější styl taktéž z italské dílny BLASTED SKIN tentokrát ale z Říma od Federicy Sivieri. Když ale upřednostňujete kůži v kombinaci se zlatem pak jsou pro vás to pravé kousky z dílny

ASCHE & GOLD z Berlína. Všechny jejich kousky lze pokládat za skutečné designové skvosty.

Tento trend se však nevyskytl poprvé v dnešní době - chokery zažily svůj boom už v 20. letech minulého století.


V té době byly chokery oblíbené mezi ženami, které rády nosily tento doplněk jako součást svého elegantního a sofistikovaného outfitu. Většinou byly vyrobeny z materiálů jako samet, krajka nebo vzácné perly a diamanty. Jeden z nejznámějších chokerů se objevil na obálce časopisu Harper's Bazaar v roce 1949 a byl součástí reklamy šperkařské značky Marvella.

Nicméně, chokery nebyly jen ženským módním doplňkem. Nosili je také muži, mezi nimi například Elvis Presley, Mick Jagger, David Bowie, Jimi Hendrix nebo Iggy Pop. Tento trend se v poslední době znovu vrátil do módního průmyslu, kde je stále populární mezi oběma pohlavími.


Chokery jsou univerzálním doplňkem, který může být nošen k různým příležitostem. Můžete je nosit na večírku, do práce, nebo jen jako módní doplněk ke každodennímu outfitu. Kombinují se skvěle s různými materiály a vzory, a tak si můžete vybrat ten, který se nejlépe hodí k vašemu stylu. V každé době byly však chokery oblíbené mezi ženami, které rády nosily tento doplněk jako součást svého elegantního a sofistikovaného outfitu.


Chokery však nejsou jen o módním výrazu. Tyto krásné kousky mohou také vyjadřovat určitou symboliku a význam. Například, v některých kulturách jsou chokery symbolem síly a nezávislosti, zatímco jiné kultury je spojují s posvátností a duchovním významem.


V dnešní době existuje mnoho různých stylů a designů chokerů, a tak si můžete vybrat ten, který se nejvíce hodí k vašemu vkusu. Pokud hledáte módní doplněk, který vás vynese z davu a zároveň vyjadřuje váš osobní styl, choker je to pravé pro vás. Věříme že si vyberete z naší nabídky ten váš!
2 372 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page